Sümerpark Alışveriş Merkezi

Denizli’nin en büyük kentsel dönüşüm projelerinden biri olan Sümerpark’ın ilk adımı olan Sümerpark AVM; İzmir- Antalya-Ankara karayollarının kesişim noktasındaki konumuyla ve son yıllardaki modern kentleşme ile birlikte önemli konut ve ofis projelerinin yoğunlaştığı şehrin önemli bir bölgesinde hizmet vermektedir.

47.709 m2 arsa üzerinde, toplam 107,352 m2 kapalı inşaat alanındaki 35,836 m2 kiralanabilir alanda yerleşik 128 mağazası alanı olan, hipermarket,yapı marketi, büyük perakende mağazacılık,tekstil, ayakkabı,foodcourt ,cafe,eğlence merkezi ve çocuk oyun alanlarının bir arada bulunduğu ve 1854 araç otopark kapasitesine sahip Sümerpark AVM 10 Mart 2011 tarihinde faaliyete geçmiştir.

Açık ve kapalı alışveriş alanlarını bir arada sunmayı başaran mimarisiyle Denizli’de alışveriş merkezi anlayışını değiştiren bir proje; yatayda ilerleyen, rahat koridorları, havuzları, yeşil alanları ve az katlı yapısı ile sokakta alışveriş keyfini bir alışveriş merkezine taşıyan yapısıyla Denizli’deki ilk ve tek açık AVM olma özelliğini taşımaktadır. Rahat atmosferi ve çevre düzenlemesi ile açık havada alışveriş keyfini bir alışveriş merkezinde toplayarak farklı mağaza kombinasyonları ile her türlü ihtiyacın giderebileceği bir atmosfer yaratılmıştır.

Lokasyon olarak; Antalya-İzmir-Ankara karayolu üzerindeki şehrin önemli kavşaklarından biri olan Sümer kavşağındaki konumuyla tüm Denizli kentine hitap ettiği gibi, şehirlerarası ulaşım üzerinde olması nedeniyle civar şehirleri de kapsayan geniş bir kitleye hizmet sağlamaktadır.

Lokasyon
6226 Ada 1 Parsel . Sümer Mahallesi, Çal Caddesi , No:1,    Merkezefendi/Denizli

Teknik Özellikler

Yapı Sınıfı : 5-A / Betonarme
Konsept : Yarı Açık
Kapalı İnşaat Alan : 107.352 m2
Kiralanabilir Alan : 35.836 m2
Mağaza Sayısı : 128
Kat adedi :  5 kat  (3 Bodrum Otopark +Zemin+1.Kat)
Çatı : Teras/Çelik Konstrüksiyon/Hafif Memban Sistem (Ortak Alanlar Yarı Açık)
Enerji : Şebeke
Yedek Enerji :  Jeneratör
Isıtma – Soğutma Sistemi :  Fancoil/VRF/Klima
Havalandırma Sistemi:      Kısmi
Yangın Sistemi; Yangın Merdivenleri/Spring Sistem
Otopark : Açık ve kapalı otopark (1.854 araç)